niedziela, 24 marca 2013

6. Spędzanie wolnego czasu.

Doskonałym sposobem na ruch, który daje relaks a jednocześnie odpoczynek dla zgniatanych ciężarem ciała dysków przez cały dzień jest pływanie. Ciało znajduje się w stanie półnieważkości a kręgosłup odpoczywa, ponieważ nie jest zgniatany dzięki temu następuje regeneracja i nawadnianie dysków.   Polecam też Stepper, jego zaletą jest to, że spacerek na tym urządzeniu nie powoduje impulsów na stawy, które są wynikiem uderzania stopy o podłoże, czy to przy chodzeniu czy przy bieganiu. Natomiast wszelkie sporty jednostronne, których specyfika polega na powtarzalności tych samych ruchów i to przy skręcie jak np. tenis, powodują nierównomierne rozbudowanie mięśni kręgosłupa oraz intensywnie występujące jednostronne obciążenia na kręgosłup oraz inne stawy obwodowe.

Niezbędną sprawą jest przywrócenie kręgosłupa do pionu przed podejmowaniem wszelkich form uprawiania dyscyplin sportowych.

Jest również wiele sportów, których uprawianie jest po prostu wysoce kontuzyjne nie tylko dla stawów kończyn ale również dla połączeń stawowych w kręgosłupie.
Nawet podczas jazdy na rowerze lordoza lędźwiowa powinna byc pogłębiona a nie spłaszczona !!!

Dźwigając jakiekolwiek ciężary w plecakach powinniśmy zwrócić uwagę na to aby przede wszystkim kupować plecaki, które posiadają wbudowany pas. Zapinając go powodujemy przeniesienie części ciężaru poniżej odcinka lędźwiowego, co skutecznie odciąża dyski w całym kręgosłupie!!!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz